Rosja 2008 – dzień 1

I w końcu nadszedł ten dzień… 13 lipca 2008 r. Po raz kolejny trzynastka okazuje się dla mnie szczęśliwa! Już dziś wieczorem, po równo czterech miesiącach oczekiwania wyjedziemy na praktyki kartograficzne do Rosji. Nawet tak często podróżującej osobie jak ja, udziela się reisefieber. Co prawda nie jedziemy tam na wakacje, tylko na praktyki, ale praca w takim miejscu musi być przyjemną. Nie ma innej możliwości, dlatego przez cały dzień dopisuje mi humor :).

Po godzinie 15, spakowany wychodzę na pociąg do Krakowa, w którym oczekuję na część naszej ekipy, liczacej w sumie 6 osób. Pociąg do Warszawy odjeżdża około godziny 16. Drugi – z Warszawy do Sankt Petersburga – dopiero po 22, ale wolimy mieć duży zapas czasu, bo z polskimi pociągami nigdy nic nie wiadomo.

Kiedy wyjeżdżamy z królewskiego miasta, żegnają nas grzmoty i pioruny. Taka pogoda towarzyszy nam do samej Warszawy. W międzyczasie konduktor sprawdza nam bilety, a widząc powagę na naszych twarzach pyta się, czy to dlatego, że jedziemy do Warszawy… Cóż… żeby tylko do Warszawy :D.

Pioruny witają nas również w stolicy. Na dworcu centralnym spotykamy resztę naszej grupy, z którą będziemy dzielić czas przez następne trzy tygodnie. Po dwóch godzinach okazuje się, że z powodu burzy nasz pociąg, który wyjechał z Berlina jest opóźniony około dwóch godzin. Czyli jeszcze więcej niż nasz pociąg z Krakowa, który również stał w polu przez jakiś czas.

Mamy sporo czasu, aby podziwiać „przepiękny” podziemny dworzec centralny, ale specjalnie nam na tym nie zależy. Nie pozostaje nam nic, jak tylko wysłuchiwać komunikatów głosowych, bo ewentualna zmiana peronu, z którego odjedzie nasz pociąg, wbrew pozorom jest całkiem sporą operacją logistyczną (z uwagi na nasze ogromne wyprawowe plecaki).

W końcu, po północy przyjeżdża nasz pociąg. Opóźniony o około dwie godziny. Czy nadrobi aż tak dużą stratę? Przekonamy się :).

Categories: Rosja | Tagi: , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: